Koncertowa gra Unitów! KKS II Kalisz pokonany

Każde wyjazdowe spotkanie podopiecznych Tomasza Bekasa mogłoby wyglądać jak to w Kaliszu. Od pierwszej do ostatniej minuty mieli bowiem przewagę, wygrywając z rezerwami KKS 3:0.

Swarzędzanie przejęli inicjatywę niemal natychmiast od rozpoczęcia meczu. W 14. minucie Jan Paczyński wbiegł z piłką w pole karne i oddał strzał tuż koło słupka. Kwadrans później bliski trafienia był Wojciech Antczak, ale bramkarz gospodarzy zdołał skierować futbolówkę na rzut rożny. W 37. minucie golkiper KKS nie miał już jednak nic do powiedzenia. Wówczas po składnej akcji całego zespołu i zagraniu Mikołaja Panowicza do siatki trafił Filip Brzostowski. Popularny „Brzoza” uczynił to strzałem lewą nogą z pola karnego.

W drugiej połowie Unici nadal przeważali. Mieli dwie okazje z rzutów rożnych, niestety w obu przypadkach – najpierw Igor Jurga, a potem Filip Soboń nieznacznie chybili. W 65. minucie Kamil Kanior znalazł się w sytuacji sam na sam, ale zmarnował ją. Precyzji chwilę później nie zabrakło za to Antczakowi, który wykorzystał zagranie Paczyńskiego i uderzeniem z 20. metra podwyższył prowadzenie na 2:0. Rezultat spotkania na 3:0 w 84. minucie ustalił Damian Pawlak. „Pawlaczkowi” również dogrywał Paczyński.

Zwycięstwo w Kaliszu było dziesiątą wyjazdową wygraną „Dumy Swarzędza” w tym sezonie. Po 27. kolejkach IV ligi Unia zajmuje 1. miejsce w tabeli z czteroma punktami przewagi nad kolejnym Mieszkiem Gniezno. W przyszłym tygodniu swarzędzanie zmierzą się u siebie z SKP Słupca.

KKS II Kalisz – Unia Swarzędz 0:3 (0:1)

Bramki: Filip Brzostowski (37′), Wojciech Antczak (66′), Damian Pawlak (84′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Igor Jurga, Wojciech Antczak (76′ Damian Pawlak), Jan Paczyński (84′ Witold Walkowiak), Kamil Kanior (85′ Bartosz Nowacki), Filip Brzostowski (73′ Adrian Chopcia) – Mikołaj Panowicz (90′ Tomasz Neumann).