Katarzyniak i Nowicki brązowymi medalistami Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów

W zeszły weekend w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

108 zawodników z 31 klubów z Polski oraz reprezentacje Białorusi, Czech, Danii i Holandii rywalizowało na dwóch matach.
Naszą Unię reprezentowało dwóch zawodników: Maciej Katarzyniak w kategorii do 50kg, oraz Sebastian Nowicki w kategorii do 55kg. Obaj wywalczyli w swoich kategoriach brązowe medale.

Sebastian Nowicki w pierwszym pojedynku trafił na Białorusina, któremu nieznacznie uległ 9-7. Kolejną walkę również emocjonującą z zawodnikiem gospodarzy wygrał 11-10. Walkę o brązowy medal wygrał z Czechem 11-5.

To był bardzo udany start, nasi zawodnicy w kategorii Juniorów dopiero zaczynają starty.

W najbliższy weekend najważniejszy start w sezonie dla juniorów, a mianowicie Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Pabianicach.