Przejdź do treści

Kapturscy wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Świata Masters

Weterani lekkoatletci swarzędzkiej Unii, Danuta i Andrzej Kapturscy mają za sobą występ na kolejnej presitżowej imprezie. Na przełomie marca i kwietnia rywalizowali z najlepszymi dojrzałymi sportowcami z całego świata na 9. Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Masters w Toruniu.

Łącznie do jednej ze stolic województwa kujawsko-pomorskiego przyjechało ponad 4 100 zawodników z 88 państw. Polskę reprezentowało ponad 750 mastersów, w tym wielu olimpijczyków. Warto zaznaczyć, że pani Danuta pełniła zaszczytną funkcję chorążego kadry narodowej.

Przez siedem dni zawodów walka o medale toczyła się w 22 konkurencjach. Danuta Kapturska wystartowała w czterech z nich: w rzucie młotem (8. miejsce w swojej kategorii), rzucie ciężarkiem (8. miejsce), rzucie oszczepem (9. miejsce) oraz pchnięciu kulą (11. miejsce). Natomiast pan Andrzej wziął udział w dwóch konkurencjach – pchnięciu kulą (13. miejsce w swojej kategorii) oraz rzucie młotem (12. miejsce).

– Jesteśmy zadowoleni i dumni, że mogliśmy reprezentować nasz klub, Unię i wziąć uział w tak perfekcyjnie przygotowanej imprezie – stwierdziła po zakończeniu mistrzostw Danuta Kapturska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.