Przejdź do treści

Kacper Borowiak wypożyczony z Obry Kościan

W szatni „Dumy Swarzędza” pojawił się nowy zawodnik. Jest nim skrzydłowy, Kacper Borowiak wypożyczony z Obry Kościan.

22-latek przygodę z futbolem rozpoczął w UKS Czempiń. Stamtąd przeniósł się do Kotwicy Kórnik, gdzie był wyróżniającą się postacią drużyn młodzieżowych. Grał nawet w sparingach pierwszej drużyny, ale nie zdołał zadebiutować w lidze.

Następnie Borowiak trafił na chwilę do Chrobrego Głogów rywalizującego w Centralnej Lidze Juniorów, by niewiele później zostać piłkarzem Obry Kościan. To właśnie w jej barwach na dobre rozpoczął seniorską karierę.

W IV-ligowej „Obrzance” grał przez ostatnie pięć sezonów, z czego przez ostatnie trzy lata był podstawowym zawodnikiem. Łącznie zdobył kilkadziesiąt bramek i wielokrotnie asystował przy trafieniach kolegów. Zwłaszcza warto odnotować sezon 2021/22, gdy strzelił 11 goli.

Oprócz przygody z klubową piłką Kacper Borowiak miał również epizod w dorosłej reprezentacji województwa. Brał bowiem czynny udział w Pucharze Regionów UEFA w sezonie 2021/22.

Nowy Unita to bardzo uniwersalny zawodnik. Nominalnie jest skrzydłowym, ale w przeszłości zdarzało mu się również występować na pozycji napastnika, środkowego ofensywnego pomocnika czy wahadłowego.

Borowiak trafił do Swarzędza na zasadzie rocznego wypożyczenia z Obry Kościan. Witamy i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.