Przejdź do treści

Jesteśmy najlepsi!

Trzecia edycja Plebiscytu na Najpopularniejszego sportowca miasta i gminy okazała się dla Unitów i samego klubu bardzo udana. Zwłaszcza, że Zdzisław Schneider został Sportowcem Jubileuszu 380-lecia Swarzędza!

W sobotnie marcowe popołudnie w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbyła się kolejna Gala Mistrzów Sportu, na której poznaliśmy laureatów plebiscytu.

Piłkarz drużyny Unii Swarzędz z rocznika 2003 Jakub Błachowicz zajął 3. miejsce w kategorii najpopularniejszy sportowiec do 16 lat. Zapaśnik Sebastian Nowicki był szóstym najpopularniejszym sportowcem powyżej 16 lat, a piłkarz seniorów Mikołaj Nowak uplasował się w tej kategorii na 3. pozycji.

Pan Wiesław Zaporowski, postać – legenda Unii został uhonorowany tytułem Działacza Roku 2017. Sam klub otrzymał dwa wyróżnienia. Swarzędzanie wybrali „Dumę Swarzędza” Drużyną Roku 2017. Natomiast kapituła konkursu uznała, że Wydarzeniem Roku 2017 był organizowany przez SKS mecz Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Niemniej najważniejsza tego dnia była kategoria Sportowiec Jubileuszu 380-lecia Swarzędza. Zwyciężył w niej najlepszy zapaśnik w historii Unii – Zdzisław Schneider! Olimpijczyk z Helisinek jako jedyny tego dnia otrzymał owacje na stojąco.

Laureatom gratulujemy, a Państwu bardzo dziękujemy za głosy oddane na naszych kandydatów!

Jan Piechota

fot. Hala Staniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.