Przejdź do treści

Jerzy Majerowicz zrezygnował z funkcji prezesa Unii Swarzędz

Z dniem 28 września br. doszło do zmiany w zarządzie najstarszego klubu sportowego w mieście. Jerzy Majerowicz przestał piastować stanowisko prezesa. 

Pan Majerowicz trafił do zarządu w październiku 2020 r., a w czerwcu 2021 r. stanął na jego czele. Gdy był prezesem Unia nie tylko świętowała jubielusz 100-lecia istnienia, ale także celebrowała liczne sukcesy sportowe, w tym awans do piłkarskiej III ligi.

Jerzy Majerowicz z „Dumą Swarzędza” związany jest od dziecka. Grał we wszystkich piłkarskich drużynach młodzieżowych i zespole seniorów. Będąc dorosłym piłkarzem, również nie odstawał umiejętnościami od swoich rywali. Poza regularnymi występami w pierwszej drużynie w latach 60. i 70., brał udział m.in. w rywalizacji o Puchar Michałowicza jako zawodnik kadry okręgu poznańskiego.

Aktywność boiskową Jerzy Majerowicz szybko przeniósł do gabinetów, zostając jeszcze w latach 70. członkiem zarządu. Zakładał i grał w zespole oldbojów, z którym jeździł na turnieje po całej Europie. Jest członkiem-założycielem Koła Unia-100.

Jerzy Majerowicz odszedł z klubu z powodów osobistych. Dziękujemy za wszystko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.