Przejdź do treści

Jerzy Majerowicz nowym prezesem Unii Swarzędz

Podczas poniedziałkowego Walnego Zebrania Sprawozdawczego nastąpiły zmiany personalne w zarządzie klubu. Nowym prezesem Unii Swarzędz został wybrany Jerzy Majerowicz.

Dotychczasowy prezes – Remigiusz Stein oraz wiceprezes – Roman Antczak zrezygnowali ze swoich funkcji. W zarządzie pozostały trzy osoby: Jerzy Majerowicz, Grzegorz Mazurek oraz Mariusz Białkowski. Na czele nowych-starych władz stanął pierwszy z wymienionych.

Pan Majerowicz jest związany z Unią Swarzędz od dziecka. Grał we wszystkich piłkarskich drużynach młodzieżowych i zespole seniorów. Jako młody zawodnik wyróżniał się na tle rówieśników, co nie uszło uwadze trenera Jerzego Skolasińskiego, który powołał go do młodzieżowej reprezentacji województwa.

Będąc dorosłym piłkarzem, również nie odstawał umiejętnościami od swoich rywali. Poza regularnymi występami w pierwszej drużynie w latach 60. i 70., brał udział m.in. w rywalizacji o Puchar Michałowicza jako zawodnik kadry okręgu poznańskiego.

Aktywność boiskową Jerzy Majerowicz szybko przeniósł do gabinetów, zostając jeszcze w latach 70. członkiem zarządu. Zakładał i grał w zespole oldbojów, z którym jeździł na turnieje po całej Europie. Jest członkiem-założycielem Koła Unia-100.

Warto dodać, że pan Majerowicz należy do rodziny bardzo związanej z najstarszym klubem sportowym w mieście. Jego ojciec – Bolesław, brat – Ryszard oraz wujkowie – Walery i Janusz to również byli zawodnicy sekcji piłkarskiej SKS. Jest spokrewniony także z legendarnym zapaśnikiem Unii – Zdzisławem Schneiderem oraz sprinterem-olimpijczykiem – Zenonem Baranowskim.

Dziękujemy prezesom Steinowi i Antczakowi za pracę na rzecz klubu, a nowemu zarządowi życzymy powodzenia!

1 komentarz do “Jerzy Majerowicz nowym prezesem Unii Swarzędz”

  1. Serdeczne gratulacje dla wujka Jerzego i życzenia owocnych lat pracy na rzecz klubu składa Jurek Majerowicz-junior z siostrą i mamą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.