Przejdź do treści

Jerzy Majerowicz nowym członkiem zarządu

Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego za rok 2019 doszło do zmian w zarządzie klubu. Członkiem tego gremium w miejsce Macieja Lesińskiego został Jerzy Majerowicz.

Pan Majerowicz jest związany z Unią Swarzędz od dziecka. Grał we wszystkich piłkarskich drużynach młodzieżowych i zespole seniorów. Jako młody zawodnik wyróżniał się na tle rówieśników co nie uszło uwadze trenerowi Wojciechowi Wąsikewiczowi, który powołał go do młodzieżowej reprezentacji województwa.

Będąc dorosłym piłkarzem również nie odstawał umiejętnościami od swoich rywali. Poza regularnymi występami w pierwszej drużynie w latach 60. i 70., brał udział m.in. w rywalizacji o Puchar Michałowicza jako zawodnik kadry okręgu poznańskiego.

Aktywność boiskową Jerzy Majerowicz szybko przeniósł do gabinetów, zostając jeszcze w latach 70. członkiem zarządu. Zakładał i grał w zespole oldbojów, z którym jeździł na turnieje po całej Europie. Jest członkiem-założycielem Koła Unia-100. Podczas środowego zebrania stał się częścią władz „Dumy Swarzędza” po raz trzeci w życiu. Będzie odpowiadał m.in. za zacieśnianie współpracy pomiędzy zarządem a wspomnianym Kołem Unia-100.

Warto dodać, że pan Majerowicz należy do rodziny bardzo związanej z najstarszym klubem sportowym w mieście. Jego ojciec – Bolesław, brat – Ryszard oraz wujek – Walery to również byli zawodnicy sekcji piłkarskiej SKS. Jest spokrewniony także z legendarnym zapaśnikiem Unii – Zdzisławem Schneiderem oraz sprinterem-olimpijczykiem – Zenonem Baranowskim.

Maciej Lesiński zrezygnował z funkcji członka zarządu z powodów osobistych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.