Przejdź do treści

Jan Paczyński wywalczył awans na Igrzyska Olimpijskie!

Skrzydłowy Unii znacząco przyczynił się do historycznego sukcesu piłkarskiej reprezentacji Polski niesłyszących. Jan Paczyński strzelił gola w wygranym 2:0 meczu ze Szwecją i tym samym awansował z drużyną na Letnie Igrzyska Głuchych.

W pierwszym spotkaniu przeciwko Szwedom, to „Niebiesko-żółci” byli górą i odnieśli zwycięstwo 4:2. Na szczęście rewanż zakończył się po myśli naszych kadrowiczów. Triumf 2:0 był wystarczający, by otrzymać przepustkę do Brazylii. Awans jest o tyle szczególny, że Polacy nigdy wcześniej jeszcze nie dostali się na Letnie Igrzyska Głuchych. Teraz po 97 latach od pierwszej edycji wreszcie będziemy mogli zobaczyć polską kadrę w walce o olimpijskie złoto.

Sam Paczyński w sobotniej batalii wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. Co ciekawe o ile w „Dumie Swarzędza” jest skrzydłowym, to z orzełkiem na piersi biegał w środku pomocy. Warto nadmienić, że Janek dwukrotnie trafiał do siatki. Niestety za drugim razem, gdy wykorzystał rzut wolny, to przez błąd kolegi sędzia bramki nie uznał.

Wkrótce powinniśmy mieć więcej informacji na temat samych Igrzysk. Póki co wiadomo, że odbędą się one w Brazylii w 2022 roku i że zagrają na nich Polacy. Nadal jednak trwają rozmowy na temat dokładniejszego miejsca oraz terminów. Olimpijczycy przylecą do Ameryki Południowej w maju do miasta Caxias do Sul lub w listopadzie do Rio De Janeiro. Natomiast co do rywali naszych orłów, to należy czekać na rozstrzygnięcia innych spotkań eliminacyjnych.

fot. Michał Firszt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.