Przejdź do treści

Jan Paczyński wrócił z Wysp Owczych

Skrzydłowy Unii zakończył testy w farerskim B68 Tofta Ítróttarfelag i wrócił do kraju. Od wtorku Jan Paczyński trenuje już z pierwszą drużyną SKS.

– Od dziecka zawsze chciałem tam pojechać, ponieważ fascynują mnie kraje skandynawskie – mówi sam zainteresowany. – Kiedyś już miałem pojechać na testy, ale nie wypaliło, więc teraz była okazja spróbować czegoś nowego – kontynuuje Paczyński.

B68 Tofta Ítróttarfelag to klub z najwyższej klasy rozgrywkowej na Wyspach Owczych. 24-latek miał brał udział w treningach zespołu oraz wystąpił w trzech meczach przedsezonowego lokalnego turnieju – z AB Argir, KÍ Klaksvík oraz EB/Streymur. Rozegrał wszystkie spotkania „od deski do deski” i zaliczył dwie asysty. Warto dodać, że trykot B68 Tofta Ítróttarfelag – gdzie testowany był Jan Paczyński – przywdziewa na co dzień inny Polak, Łukasz Cieślewicz.

Od początku lutego utalentowany pomocnik jest już do dyspozycji trenera Tomasza Bekasa. We wtorek był obecny na zajęciach, rozpoczynając tym samym swój pierwszy w tym roku mikrocykl z „Dumą Swarzędza”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.