Przejdź do treści

Jan Paczyński nowym zawodnikiem „Dumy Swarzędza”

W nadchodzącym sezonie w barwach Unii będzie grał młodzieżowy Mistrz Europy osób niesłyszących z 2016 roku. Jan Paczyński trafił do Swarzędza z III-ligowego Sokoła Kleczew.

Nowy pomocnik SKS-u może się pochwalić bardzo ciekawym piłkarskim CV. Jest wychowankiem Huraganu Pobiedziska, z którego trafił do zespołów juniorskich Lecha Poznań.

W 2014 roku zamienił „Kolejorza” na sąsiednią Wartę i tam rozpoczął seniorską karierę. Paczyński w okresie kiedy przywdziewał trykot „Zielonych” rozegrał 25 spotkań i strzelił cztery gole (z czego 15 występów i dwie bramki zanotował w II lidze).

Później 22-latek był na półrocznym wypożyczeniu w III-ligowym Górniku Konin. Do Warty już jednak nie wrócił i przez ostatnie dwa sezony występował w Sokole Kleczew.

Warto zaznaczyć, że poza karierą klubową Janek ma całkiem ciekawą karierę reprezentacyjną. W 2016 roku z polską kadrą sięgnął po młodzieżowe Mistrzostwo Europy osób niesłyszących. Co więcej był podczas tej imprezy kapitanem drużyny i został wybrany piłkarzem turnieju.

tekst i zdjęcie Jan Piechota

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.