Przejdź do treści

Jakub Siemiński na podium w Pucharze Polski Kadetów

Dwóch zawodników Unii wystąpiła w Pucharze Polski Kadetów w Warszawie. Mowa tu o Kacprze Konczaliku i Jakubie Siemińskim, który w swojej kategorii wagowej wywalczył brązowy medal!

W kategorii Siemińskiego tj. do 110 kg startowało 15 zawodników. W drodze na podium stoczył on aż pięć walk, z czego przegrał tylko jedną. W pierwszym pojedynku poniósł porażkę z Tomaszem Lewandowskim z Kostrzyna nad Odrą, a następnie wygrał kolejno cztery walki. Rywalami Kuby byli: Dominik Kominek  – Agros Żary, Krzysztof Cieślak – Wołów, Piotr Siczek – Radom, a w walce o brązowy medal zmierzył się z Mateuszem Osowskim z GKS-u Bełchatów.

Kacper Konczalik w kategorii do 55kg, w której startowało aż 27 zawodników zajął wysokie 7. miejsce. Wygrał w sumie cztery walki i dwie przegrał. Najpierw odniósł zwycięstwo nad Adamem Zawadzkim z Lublina, a poźniej nad Patrykiem Cichowskim z Nowego Miasta Lubawskiego. Następnie uległ Salmanowi Khucheevowi (późniejszemu brązowemu medaliście). Kacper wygrał kolejne dwie pojedynki w grupie B ze  Dawidem Steffaniakiem z Radomska oraz Jakubem Walczyńskim z Lidzbarka Warmińskiego. Niestety następną walkę przegrał z Grzegorzem Kunkelem z Radomia i ukończył tym samym zawody.

Podopieczni trenera Piotra Leonarczyka dzięki wynikom jakie osiągnali zakwilifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Kadetów. – Trzeba poprawić niektóre błędy oraz popracować nad siłą i na pewno będzie coraz lepiej – mówił po zakończeniu zawodów szkoleniowiec zapaśników „Dumy Swarzędza”.

Gratulujemy!

Grzegorz Mazurek / jp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.