Jakub Siemiński medalistą Mistrzostw Polski Kadetów

W miniony weekend dwóch zapaśników Unii – Kacper Konczalik i Jakub Siemiński wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Drugi z wymienionych w swojej kategorii wiekowej sięgnął po brązowy medal!

W zawodach rywalizowało 160 wcześniej zakwalifikowanych zawodników z 47 klubów z całej Polski. Kacper Konczalik walczył w kategorii do 55 kilogramów, a Jakub Siemiński do 110 kilogramów.

Jakub w swojej pierwszej walce pokonał wyżej notowanego Dominika Krawczyka z Bieżanowianki Kraków. W kolejnym pojedynku nie dał szans Dominikowi Kominkowi z Agrosu Żary i awansował do półfinału. W fazie medalowej po wyrównanej walce uległ Piotrowi Siwakowi również z Agrosu Żary. Mimo porażki nie poddał się i w walce o brązowy medal pokonał Damiana Łukasika z Janowa Lubelskiego. Warto podkreślić, że tak duży sukces Jakub osiągnął w swoim debiucie na krajowych mistrzostwach. Co więcej zapaśnik SKS-u jest 15-latkiem, ma więc jeszcze sporo czasu, by sięgnąć po złoto wśród kadetów.

Kacper Konczalik również bardzo dobrze rozpoczął turniej. Najpierw wygrał z zawodnikiem z Kartuz. W następnej rundzie trafił na Grzegorza Kunkela z Radomia i przegrał przez przewagę techniczną (jak się później okazało Kunkel bezapelacyjnie wygrał kategorię do 55kg). W repasażach Kacper najpierw wygrał z Filipem Łysoniem z Piotrkowa Trybunalskiego, w drugiej uległ zawodnikowi z Lidzbarka Warmińskiego ostatecznie plasując się na 7. miejscu.

– Zarówno Kuba jak i Kacper poczynili ogromne postępy od początku roku. Swoją determinacją i wytrwałością na treningach potwierdzają, że chcą się rozwijać i walczyć o medale w najważniejszych zawodach – mówił po zakończeniu zawodów trener kadetów Unii Piotr Leonarczyk. – Bardzo cieszy brązowy medal Jakuba w najwyższej kategorii wagowej. Żeby zmieścić się w limicie wagi,  Kuba zgubił ponad 10 kilo – podsumował szkoleniowiec.