Przejdź do treści

Jak zmieniła się III liga pod nieobecność Unitów?

„Duma Swarzędza” po czterech latach przerwy ponownie będzie rywalizowała o III-ligowe punkty. Teraz jednak te rozgrywki wyglądają inaczej, niż gdy Unici uczestniczyli w nich po raz ostatni.

4 czerwca 2016 roku Unia remisuje na własnym stadionie z Jarotą Jarocin 1:1. Jest to nie tylko ostatni mecz SKS-u w III lidze grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w sezonie 2015/16, ale również ostatnia kolejka istnienia tego poziomu rozgrywkowego w takim kształcie. Grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska łączy się bowiem od nowego sezonu z grupą pomorsko-zachodniopomorską.

W „większej” III lidze nie ma jednak miejsca dla klubu ze Swarzędza. Kończy on sezon 2015/16 na 10. miejscu, co – na skutek połączenia dwóch grup – oznacza degradację na niższy poziom ligowy. Kolejne cztery lata niebiesko-biali spędzają na walce o IV-ligowe punkty.

Teraz wracają do III ligi, która zmieniła nazwę (z „III liga grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska” na „III liga grupa druga”, zwiększyła swój zakres terytorialny (wcześniej uczestniczyły w niej drużyny z dwóch województw, teraz – czterech) i stała się liczebniejsza (przed spadkiem o punkty walczyło 16 ekip, teraz rywalizuje o nie aż 18 zespołów).

Pierwszy mecz Unitów po powrocie do III ligi już w sierpniu.

źródła: własne / 90minut.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.