Przejdź do treści

I Memoriał Zdzisława Schneidera coraz bliżej!

W niedzielę, 27 października w Hali SCSiR przy ul. Św. Marcina 1 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Najlepsi zapaśnicy z Wielkopolski przyjadą do Swarzędza, by walkami na matach uczcić pamięć Zdzisława Schneidera.

Trener Schneider to najwybitniejszy sportowiec w historii swarzędzkiej Unii. Karierę zapaśniczą rozpoczął w wieku 13 lat. Był jednym z założycieli sekcji zapasów w stylu klasycznym. Dziewięciokrotny Mistrz Polski w stylu klasycznym i trzykrotny w stylu wolnym. Pierwszy raz po mistrzostwo sięgnął mając zaledwie 16 lat.

Wielokrotnie walczył dla reprezentacji Polski. Uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku. Po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał w Unii jako trener, gdzie przez ponad pół wieku szkolił adeptów zapasów. Jego wychowankami są m.in. Ludwik Pluta, Jan Pluta i Józef Wanat. W marcu 2018 roku został wybrany Sportowcem Jubileuszu 380-lecia Swarzędza. Zmarł w październiku ub.r. w wieku 86 lat.

Zbliżający się turniej zostanie rozegrany w innowacyjnej formule. Walki będą odbywać się na przemian w stylu klasycznym i wolnym. Początek zaplanowano na godz. 15:00, wstęp wolny!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.