Grad goli w Kórniku. Derby dla Kotwicy

Meczu z tak dużą ilością zwrotów akcji Unici jeszcze w tym sezonie nie mieli. Po dobrej pierwszej połowie, w której zdobyli dwubramkową przewagę, ostatecznie przegrali z Kotwicą Kórnik 3:5.

Początek spotkania przyjezdni mieli rewelacyjny. W 13. minucie Krzysztof Stępiński został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Tomasz Neumann.

Niespełna pięć minut później Marcin Nowicki dostał podanie z prawej strony boiska i w akcji sam na sam podwyższył prowadzenie na 2:0. Po tej akcji obie drużyny tworzyły liczne sytuacje, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Na drugą połowę kórniczanie wyszli zdeterminowani, by odrobić straty. Pierwszy krok ku temu uczynili w 53. minucie. Wówczas arbiter odgwizdał drugi rzut karny w meczu. Tym razem jednak na korzyść gospodarzy, po faulu jednego z Unitów. Jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Bordych.

Po upływie czterech minut jeden z piłkarzy Kotwicy oddał strzał zza pola karnego i trafił w słupek. W 61. minucie zespół z Kórnika dopiął swego. Po dośrodkowaniu w pole karne najwyżej wyskoczył Dawid Urbanek i głową skierował piłkę do siatki.

Odpowiedź podopiecznych Pawła Boryczki była niemal natychmiastowa. Tomasz Neumann w polu karnym rywali – po główce – zmienił stan meczu na 3:2 dla Unii. Niestety potem główne skrzypce na IV-ligowym koncercie grali piłkarze Kotwicy.

W 73. minucie strzałem z kilkunastu metrów Błażej Wieśko wyrównał. Kilka minut później było już 4:3 dla KSS-u. Autorem bramki był wspomniany wcześniej Wieśko. Osiem minut przed ostatnim gwizdkiem swarzędzką drużyną dobił ten sam zawodnik kompletując hattricka. Wieśko wpakował piłkę do pustej bramki i ustalił wynik spotkania na 5:3 dla swojej drużyny.

Kotwica Kórnik – Unia Swarzędz 5:3 (0:2)

Bramki: Patryk Bordych (53′ – z rzutu karnego), Dawid Urbanek (61′), Błażej Wieśko (73′, 75′, 82′) – Tomasz Neumann (13′ – z rzutu karnego, 62′), Marcin Nowicki (17′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Patryk Pawłowski (85′ Mikołaj Remlein), Tomasz Neumann, Filip Soboń, Mateusz Świergiel (88′ Marceli Michalski) – Marcin Łażewski, Paweł Koralewski, Tomasz Węcławek (80′ Mikołaj Nowak), Hubert Goncerzewicz (80′ Mikołaj Kistowski) – Krzysztof Stępiński, Marcin Nowicki.