Gra przeciętna, wynik dobry. Unici pokonali Lipno

Choć do 65. minuty zawodnicy Tomasza Bekasa przegrywali u siebie z Lipnem Stęszew 0:1, to ostatecznie wygrali 4:1. Było to czwarte sparingowe zwycięstwo Unii w tym roku.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Najbliżej trafienia był jeden z piłkarzy przyjezdnych, który w 45. minucie oddał strzał nieznacznie obok bramki. Po zmianie stron gole już padały. Rezultat spotkania po godzinie gry otworzył napastnik stęszewian, Dawid Kaczmarek. Popisał się on fenomenalnym uderzeniem z okolic 18. metra w samo okienko.

Pięć minut później gospodarze wyrównali. Uczynili to za sprawą Kamila Kaniora, który po podaniu Jana Paczyńskiego znalazł się w sytuacji sam na sam i skrzętnie ją wykorzystał. W 79. minucie „Duma Swarzędza” objęła prowadzenie. Wówczas Kacper Szymankiewicz z bocznej strefy boiska zagrał do zawodnika testowanego, a ten uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki.

Sześć minut przed końcem trzecią bramkę dla SKS zdobył Ernest Korek. Młody pomocnik po indywidualnej akcji popisał się skutecznym strzałem z okolic 18 metra. Korek miał swój udział także przy ostatnim trafieniu. W 90. minucie zagrał do Kaniora, a skrzydłowy Unii uderzeniem z pola karnego ustalił rezultat spotkania na 4:1.

Unia Swarzędz – Lipno Stęszew 4:1 (0:0)

Bramki: Kamil Kanior (65’, 90’), zawodnik testowany (79’), Ernest Korek (84’) – Dawid Kaczmarek (60’).

Wyjściowy skład Unii: Zawodnik testowany – Jakub Czapliński, Adam Borucki, Tomasz Neumann, Stanisław Jarysz, Witold Walkowiak, Kacper Szymankiewicz, Wojciech Antczak, Ernest Korek, Kamil Dałek, Michał Miller.

Zagrali także: Andrzej Budnik, Filip Soboń, Adrian Chopcia, Kamil Kanior, Marcin Szeibe, Jan Paczyński oraz dwóch zawodników testowanych.