Przejdź do treści

Gorzko-słodka sobota w wykonaniu Unitów

Piłkarze „Dumy Swarzędza” rozegrali dwa sparingi jednego dnia. Ponieśli porażkę z II-ligowym Górnkiem Polkowice 1:5 i odnieśli zwycięstwo nad Ostrovią Ostrów Wielkopolski 7:0.

Pierwsze z wspomnianych spotkań rozpoczęło się po godzinie 10:00 na boisku w Szamotułach, czyli w mieście, w którym Górnik przebywał na zgrupowaniu. Unici od początku prezentowali odważny futbol, choć to „Zielono-Czarni” byli stroną przeważającą. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia mieli dużo sytuacji, ale albo zatrzymywała ich obrona SKS albo obramowanie bramki (na przykład przy zmarnowanym rzucie karnym).

Swarzędzanie starali się wykorzystać każdy moment rozluźnienia i każdą wyrwę w blokach defensywnych rywala. Zaprocentowało to w 41. minucie, kiedy zawodnik testowany wyprowadził Unię na prowadzenie. Górnicy odpowiedzieli jednak niemal natychmiast i po chwili było 1:1. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej odsłony tego sparingu.

W przerwie trener Niedźwiedź zdecydował się na wiele roszad personalnych. Takiego komfortu nie miał szkoleniowiec „Dumy Swarzędza” – Patryk Kniat, który miał do dyspozycji tylko kilkunastu zawodników. Reszta futbolistów została bowiem oddelegowana do meczu z Ostrovią. Tym samym po zmianie stron zespół z Polkowic nie tylko dominował, ale i całkowicie zdominował rozwój boiskowych wydarzeń. W trakcie drugiej połowy wbił cztery gole i ostatecznie wygrał 5:1.

Górnik Polkowice – Unia Swarzędz 5:1 (1:1)

Bramka dla Unii: zawodnik testowany (41′).

Wyjściowy skład: Mateusz Filipowiak – Patryk Pawłowski, Tomasz Neumann, Radosław Barabasz, Mateusz Maluśki, Mateusz Molewski, zawodnik testowany, Wojciech Antczak, Hubert Kisiel, Mateusz Roszak, zawodnik testowany.

Zagrał także Mateusz Świergiel.

Drugim sparingiem tego dnia była wygrana aż 7:0 konfrontacja z Ostrovią. Rezultat meczu całkowicie oddawał boiskowe losy obu drużyn. W każdym aspekcie piłkarskiej rywalizacji, to Unici przeważali. Warto jednak podkreślić dwa pozytywne fakty z tego widowiska: Jan Paczyński skompletował hattricka i Mikołaj Łopatka (po ciężkiej kontuzji) wrócił do gry, wchodząc na boisko w drugiej części meczu.

Unia Swarzędz – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 7:0 (5:0)

Bramki: Jan Paczyński (x3), zawodnik testowany (x2), Michał Przybyła, bramka samobójcza.

Wyjściowy skład: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Filip Soboń, Kacper Fornalkiewicz, Filip Silski – Paweł Bednarski, Gerard Pińczuk, Marek Nyćkowiak, Jan Paczyński, Krzysztof Wolkiewicz, Michał Przybyła.

Zagrali również Mikołaj Łopatka i zawodnik testowany.