Przejdź do treści

Fatalne zakończenie serii sparingów

Po czterech zwycięstwach w wykonaniu podopiecznych Patryka Kniata znalazł się pogromca swarzędzkiej Unii. W ostatnim meczu towarzyskim SKS uległ w Wągrowcu tamtejszej Nielbie 0:6.

Spotkanie w dużej mierze ustawiło pierwsze siedem minut gry. Po tym czasie „Żółto-czarni” prowadzili już 2:0. Unici próbowali się otrząsnąć, ale poza wypracowaniem jednej akcji sam na sam nie potrafili zbyt wiele wskórać.

Zupełnie inaczej prezentowali się piłkarze Nielby, którzy jeszcze przed przerwą dołożyli kolejne dwa trafienia. W 18. minucie padła trzecia bramka, a nieco ponad dwadzieścia minut później jeden z futbolistów gospodarzy skutecznie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron zawodnicy wągrowieckiej drużyny nie zamierzali odpuszczać. Co prawda ich przewaga nieco zmalała, ale i tak strzelili dwa gole – kolejno w 52. i 86. minucie.

Warto dodać, że „Dumie Swarzędza” w drugiej części meczu również udało się znaleźć drogę do bramki rywala, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się druzgocącą wygraną Nielby 6:0.

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 6:0 (4:0)

Skład Unii: Andrzej Budnik – Aleksander Pawlak, Filip Soboń, Paweł Koralewski, Patryk Pawłowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Filip Silski, Hubert Goncerzewicz, zawodnik testowany – zawodnik testowany.