Przejdź do treści

Fabian Burzyński zawodnikiem SKS

Szeregi pierwszej drużyny Unii wzmocnił nowy piłkarz. Mowa o pomocniku – Fabianie Burzyńskim, który ostatnio reprezentował barwy III-ligowego Podhala Nowy Targ.

Co prawda 27-latek ostatnio był związany piłkarsko z Małopolską, ale pochodzi z Wielkopolski i to właśnie tutaj rozpoczął futbolową karierę. Zawodnik rodem z Wągrowca jest wychowankiem Wełny Skoki.

Jeszcze jako junior Burzyński trafił do Warty Poznań. Przy Drodze Dębińskiej grał głównie w zespołach młodzieżowych, ale miał też styczność z drużyną seniorów. Trenował z nią, a nawet wystąpił w meczu pucharowym. Co ciekawe wówczas pierwszym trenerem „Zielonych” był obecny szkoleniowiec Unii – Tomasz Bekas.

Później „Burza” związał się na pół roku z III-ligową Nielbą Wągrowiec i to właśnie w niej na dobre rozpoczął przygodę z seniorską piłką. Był podstawowym zawodnikiem „Żółto-czarnych”, czym szybko zapracował sobie na transfer do innego III-ligowca – Wisły Sandomierz.

Przez kolejne lata Fabian Burzyński występował w kilku różnych klubach na poziomie III ligi. Oprócz wspomnianych Nielby i Wisły reprezentował też barwy: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (i to trzykrotnie), Mieszka Gniezno, Bałtyku Gdynia, ponownie Wisły Sandomierz, a ostatnio Podhala Nowy Targ.

Fabianie, witamy w zespole i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.