Dwie różne połowy Unii. Zwycięstwo nad Przemysławem

W trzecim meczu kontrolnym przed wznowieniem IV-ligowych zmagań swarzędzanie pokonali u siebie Przemysław Poznań 5:2. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, ponieważ do przerwy goście prowadzili dwiema bramkami.

Boiskowy nieład – to określenie najlepiej opisuje zachowanie Unitów w pierwszej odsłonie spotkania. Brak zrozumienia w szeregach gospodarzy bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Przemysława.

W 18. minucie po kuriozalnym zachowaniu defensywy SKS-u poznaniacy wyszli na prowadzenie. Na domiar złego pierwsze trafienie w tym spotkaniu było bramką samobójczą.

Utrata gola nieco obudziła podopiecznych Patryka Kniata, którzy zdołali nawiązać równą walkę z przeciwnikiem. Ostatecznie jednak to piłkarze lidera klasy okręgowej cieszyli się z kolejnej bramki.

Trzy minuty przed przerwą, podczas jednej ze swoich ofensywnych akcji, wykorzystali zamieszanie w obronie Unii i strzelili gola na 2:0.

Po zmianie stron na placu gry pojawiła się mocno przemeblowana jedenastka gospodarzy. Siedmiu „świeżych” Unitów wniosło dużo energii w grę swojego zespołu.

W 55. minucie Marcin Łażewski zagrał do zawodnika testowanego, który przelobował bramkarza gości i tym samym zdobył bramkę kontaktową.

Trzy minuty później był już remis. Gerard Pińczuk popisał się skutecznym uderzeniem z wysokości pola karnego. Asystował mu zawodnik testowany, który chwilę wcześniej sam wpisał się na listę strzelców.

Kolejna bramka dla „Dumy Swarzędza” padła w 67. minucie. Autorem trafienia został Tomasz Neumann, który wykorzystał rzut karny. Sędzia podyktował jedenastkę za zagranie ręką w polu karnym.

Po golu defensora swarzędzkiej drużyny emocje nieco opadły, by znowu osiągnąć szczyt w samej końcówce meczu. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Paczyński, który po zagraniu zawodnika testowanego popisał się pięknym uderzeniem na dalszy słupek bramki MKS-u.

Ostatnie trafienie dla Unitów to dzieło dwóch piłkarzy testowanych, z których jeden strzałem z pola karnego ustalił rezultat spotkania na 5:2.

Następny sparing podopieczni Patryka Kniata rozegrają w środę o godzinie 17:00 z Górnikiem Konin. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Św. Marcina 1 w Swarzędzu.

Unia Swarzędz – Przemysław Poznań 5:2 (0:2)

Bramki dla Unii: zawodnik testowany (55′, 89′), Gerard Pińczuk (58′), Tomasz Neumann (67′ – z rzutu karnego), Jan Paczyński (88′).

Zagrali w meczu: Dariusz Nowak, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Jan Paczyński, Mateusz Molewski, Gerard Pińczuk, Damian Buczma, Krystian Pawlak, Andrzej Budnik, Aleksander Pawlak, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski, Hubert Goncerzewicz, Wojciech Antczak, Marcin Łażewski oraz zawodnicy testowani.