Przejdź do treści

„Duma Swarzędza” zasłużenie ograła Jarotę

Podopieczni trenera Bekasa notują drugą sparingową wygraną w tym roku. W środę pokonali na wyjeździe III-ligowego Jarotę Jarocin 2:0.

Obie bramki padły w pierwszej połowie. W 19. minucie rezultat meczu otworzył zawodnik testowany, który skrzętnie wykorzystał podanie Witolda Walkowiaka. Ten sam piłkarz trafił również do siatki w 30. minucie. Wówczas odebrał piłkę jednemu z rywali pod bramką Jaroty i celnym strzałem podwyższył prowadzenie Unii. Warto podkreślić, że swarzędzanie mogli zakończyć pierwszą część spotkania z przewagą czterech goli. Swoje stuprocentowe okazje mieli bowiem Łukasz Zagdański i wspomniany zawodnik testowany.

Po zmianie stron i wymianie całej jedenastki środowa potyczka stała się bardziej wyrównana. Najbliżej wpisania się na listę strzelców w drugiej odsłonie był Igor Jurga, który w 75. minucie po rzucie rożnym skierował głową piłkę na poprzeczkę, a potem „poprawiając” nogą umieścił ją w siatce. Niestety prowadząca zawody pani arbiter dopatrzyła się dotknięcia ręką.

Jarota Jarocin – Unia Swarzędz 0:2 (0:2)

Bramki: zawodnik testowany (19′, 30′).

Skład Unii w I połowie: Dominik Nowicki – Mateusz Maluśki, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Wojciech Antczak, Filip Brzostowski, Damian Pawlak – zawodnik testowany, Łukasz Zagdański, Witold Walkowiak.

Skład Unii w II połowie: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Kacper Janik, Radosław Barabasz, Adrian Chopcia – Hubert Kisiel, Bartosz Nowacki, Igor Jurga – Mateusz Świergiel, Mikołaj Panowicz, Jan Paczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.