„Duma Swarzędza” upolowała Żubra

Choć ostatnie mecze Unii z LKS Gołuchów kojarzyły się raczej z zaciętą rywalizacją do końca, to piątkowe spotkanie wyglądało zgoła inaczej. Drużyna Tomasza Bekasa całkowicie zdominowała batalię w podkaliskiej wsi, wygrywając gładko 3:0.

Pod bramką gospodarzy zaczęło się robić gorąco już w 6. minucie. Wówczas Mikołaj Panowicz uderzył celnie głową w stronę bramki LKS, ale golkiper poradził sobie z tą próbą. Co nie udało się Panowiczowi na początku meczu, tego dokonał niespełna dwadzieścia minut później Igor Jurga. Umieścił on bowiem głową piłkę w siatce po dośrodkowaniu Jana Paczyńskiego.

Piłkarze Macieja Dolaty rzadziej atakowali, ale również próbowali swoich sił w ofensywie. W pierwszej połowie najbliżej zdobycia bramki był jeden z gołuchowian, który w 30. minucie oddał strzał z dystansu. Golkiper Unii – Dominik Nowicki był jednak na posterunku.

W drugiej odsłonie spotkania Unici nadal przeważali. Udowodnili to w 52. minucie, kiedy Panowicz zagrał w polu karnym do Witolda Walkowiaka, a ten zaaplikował futbolówkę do pustej bramki. Później SKS miał jeszcze trzy okazje, by podwyższyć prowadzenie. W 58. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Marek Nyćkowiak, ale niestety bramkarz podkaliskiej drużyny wybronił jego uderzenie.

Podobna sytuacja miała miejsce pięć minut przed ostatnim gwizdkiem. Ponownie golkiper LKS zwycięsko wyszedł z sytuacji sam na sam, z tym że tym razem zatrzymał Walkowiaka. Na szczęście trzecią z wykreowanych okazji udało się wykorzystać. W 88. minucie Mikołaj Rakowski debiutujący w niebiesko-białych barwach popisał się długim zagraniem do swojego imiennika – Panowicza, a ten najpierw przebiegł kilka metrów z piłką, by następnie strzałem z ostrego kąta umieścić ją w siatce.

W międzyczasie gospodarze również wykreowali sobie jedną sytuację sam na sam, ale skutek był identyczny jak po drugiej stronie boiska. Dominik Nowicki wyszedł z opałów obronną ręką. Tym samym mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Unii 3:0.

LKS Gołuchów – Unia Swarzędz 0:3 (0:1)

Bramki: Igor Jurga (24′), Witold Walkowiak (52′), Mikołaj Panowicz (88′).

Skład Unii: Dominik Nowicki – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Filip Soboń, Adrian Chopcia (76′ Filip Brzostowski) – Wojciech Antczak, Igor Jurga (80′ Jakub Błachowicz), Jan Paczyński (58′ Patryk Pawłowski), Witold Walkowiak, Marek Nyćkowiak (69′ Mikołaj Rakowski) – Mikołaj Panowicz (88′ Tomasz Neumann).