„Duma Swarzędza” stłamsiła TPS Winogrady

Mecz do jednej bramki – tak najkrócej można by opisać sobotni sparing pomiędzy Unią a TPS Winogrady Poznań. Piłkarze Patryka Kniata wbili poznaniakom pięć goli, nie tracąc przy tym żadnego.

Unici rozpoczęli strzelanie bardzo szybko. W 6. minucie rezultat spotkania otworzył zawodnik testowany po podaniu Krystiana Pawlaka. Trzy minuty później było już 2:0. Do bramki TPS-u trafił Igor Jurga, który wykorzystał zagranie Marcina Łażewskiego.

Na następne bramki kibice musieli poczekać do drugiej połowy. W 65. minucie Mateusz Molewski popisał się strzałem z powietrza, po którym piłka zatrzepotała w siatce gości. „Molo” miał swój udział także przy czwartym golu. W 77. minucie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Radosława Barabasza, który umieścił piłkę w bramce.

Ostatniego gola Unitom tuż przed zakończeniem spotkania sprezentował jeden z przyjezdnych, który zanotował trafienie samobójcze. Wygrana z TPS-em 5:0 była pierwszym zwycięstwem „niebiesko-białych” w tym okresie przygotowawczym. Kolejną okazję do sparingowego triumfu będą mieli w przyszłą sobotę, kiedy zmierzą się z Pogonią Lwówek.

Unia Swarzędz – TPS Winogrady Poznań 5:0 (2:0)

Bramki: zawodnik testowany (6′), Igor Jurga (9′), Mateusz Molewski (65′), Radosław Barabasz (77′), bramka samobójcza (88′).

Zagrali w meczu: Dariusz Nowak, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Jan Paczyński, Mateusz Molewski, Gerard Pińczuk, Damian Buczma, Krystian Pawlak, Andrzej Budnik, Aleksander Pawlak, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski, Igor Jurga, Hubert Goncerzewicz, Wojciech Antczak, Marcin Łażewski oraz zawodnicy testowani.