Przejdź do treści

„Duma Swarzędza” spełniła obowiązek. Górnik pokonany

Unia – jak na lidera przystało – wywiozła z terenu ostatniej drużyny w lidze trzy punkty. Po dość męczącej przeprawie w upalnej aurze wygrała z Górnikiem Konin 3:1.

Po kilku minutach meczu kibice mogli być już świadkami dwóch bramek. Najpierw w słupek bramki SKS trafił jeden z zawodników Górnika, a chwilę później przyjezdni zrewanżowali się i również „ustrzelili” słupek. Potem jednak piłkarze obu drużyn skupili się na tym, by zamiast w obramowanie bramki, kierować futbolówkę wprost do niej.

Lepiej z tym wyzwaniem poradzili sobie Unici. W 15. minucie Igor Jurga przerzucił linię obrony, zagrywając wprost do Jakuba Czaplińskiego, a ten uderzeniem na dalszy słupek wpisał się na listę strzelców. Do przerwy swarzędzanie mieli jeszcze co najmniej kilka dogodnych okazji, by podwyższyć, ale ostatecznie na przerwę schodzili z jednobramkową zaliczką.

W drugiej połowie ambicje ofensywne Unii nie malały. W 56. minucie gola na 2:0 strzelił Kamil Kanior, który po udanym rajdzie i dryblingu, pokusił się o uderzenie z kilkunastu metrów. Siedem minut później na tablicy wyników przy Unii widniała już trójka. Wszystko za sprawą Jana Paczyńskiego, który wbiegł z piłką w pole karne gospodarzy i strzałem na dalszy słupek zdobył bramkę.

Tak wysoka przewaga nieco rozkojarzyła Unitów, którzy w 66. minucie dali się zaskoczyć przeciwnikom. Bartosz Głowacki najpierw przed polem karnym gości „nawinął” jednego ze swarzędzan, a potem celnym uderzeniem zaaplikował piłkę do siatki. To wydarzenie ożywiło nadzieje w konińskich szeregach, ale ostatecznie piłkarze Dominika Łomnickiego nie zdołali pójść za ciosem i mecz zakończył się wygraną Unii 3:1.

Przed futbolistami „Dumy Swarzędza” jeszcze trzy spotkania ligowe. Po tej kolejce utrzymali pozycję lidera i wciąż mają trzy punkty przewagi nad drugą Kotwicą Kórnik. W nachodzącej serii gier zagrają u siebie z wspomnianym sąsiadem zza miedzy. Początek meczu w Boże Ciało (tj. w czwartek) o 13:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.

Górnik Konin – Unia Swarzędz 1:3 (0:1)

Bramki: Bartosz Głowacki (66′) – Jakub Czapliński (15′), Kamil Kanior (56′), Jan Paczyński (63′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński (76′ Adrian Chopcia), Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski (88′ Kacper Janik) – Igor Jurga, Filip Brzostowski, Witold Walkowiak (74′ Marek Nyćkowiak), Jan Paczyński (86′ Damian Pawlak), Kamil Kanior (78′ Mateusz Maluśki) – Łukasz Zagdański (64′ Mikołaj Panowicz).