„Duma Swarzędza” ograła Pogoń Mogilno

Unici sumiennie przygotowują się do powrotu III-ligowych rozgrywek. W sobotę potwierdzili swoją wysoką dyspozycję wygrywając u siebie z IV-ligową Pogonią Mogilno 4:0.

Gospodarze od początku niepokoili rywali. W 8. minucie składną akcję zapoczątkował Patryk Pawłowski, który zagrał do Mateusza Molewskiego. „Molo” dośrodkował w pole karne Pogoni, a tam zawodnik testowany zaaplikował piłkę do bramki. Kilka minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się asystent przy pierwszym trafieniu – Molewski. Futbolówkę dogrywał mu Mateusz Roszak.

Dwie szybko zdobyte bramki rozbudziły apetyty strzeleckie swarzędzan. W 32. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był zawodnik testowany, ale niestety nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Precyzji zabrakło także Molewskiemu, który w 42. minucie „ustrzelił” słupek.

Po zmianie stron podopieczni Patryka Kniata nadal dominowali. W 56. minucie w polu karnym gości sfaulowany został Jan Paczyński. Arbiter podyktował jedenastkę, którą skrzętnie wykorzystał Radosław Barabasz. Rezultat spotkania na 4:0 ustalił dwadzieścia minut przed końcem Michał Przybyła.

Unia Swarzędz – Pogoń Mogilno 4:0 (2:0)

Bramki: zawodnik testowany (8′), Mateusz Molewski (14′), Radosław Barabasz (56′ – z rzutu karnego), Michał Przybyła (70′).

Skład Unii w pierwszej połowie: Mateusz Filipowiak – Mateusz Maluśki, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, zawodnik testowany, Mateusz Roszak, Hubert Kisiel, Gerard Pińczuk, Mateusz Molewski, zawodnik testowany.

Skład Unii w drugiej połowie: Andrzej Budnik – Mateusz Maluśki, Radosław Barabasz, Paweł Koralewskim, Kacper Fornalkiewicz, Mateusz Świergiel, Marek Nyćkowiak, Paweł Bednarski, Jan Paczyński, Michał Przybyła, zawodnik testowany (60′ Mikołaj Łopatka).