Przejdź do treści

Doskonałe zakończenie sparingowych zmagań. Unia pokonała Noteć

Unici w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej wygrali u siebie z IV-ligową Notecią Czarnków 4:1. Był to ósmy zwycięski sparing z dziewięciu rozegranych przez „Dumę Swarzędza”.

Gospodarze objęli prowadzenie w 15. minucie. Wówczas Marcin Szeibe popisał się eleganckim rajdem i celnym zagraniem do Ernesta Korek, który strzałem w bliższy róg bramki trafił do siatki.

Dwanaście minut później było już 2:0. Tym razem to Szeibe zdołał wpisać się na listę strzelców. Skrzydłowy z ekstraklasową przeszłością skorzystał z zagrania Michała Millera i popisał się efektownym uderzeniem z woleja z okolic 15 metra.

W 37. minucie Szeibe odwdzięczył się Millerowi za asystę i sam zaliczył kluczowe podanie przy golu kolegi. Napastnik Unii podcinką przelobował bramkarza Noteci i tym samym podwyższył prowadzenie na 3:0.

Podopieczni Tomasza Bekasa wciąż byli nienasyceni. W 67. minucie Patryk Pawłowski dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a w polu karnym głową piłkę do bramki skierował Adam Borucki.

Niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem przyjezdni wywalczyli rzut karny. Jeden z piłkarzy Noteci poszedł do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze i zamienił stały fragment gry na bramkę.

Unia Swarzędz – Noteć Czarnków 4:1 (3:0)

Bramki dla Unii: Ernest Korek (15’), Marcin Szeibe (27’), Michał Miller (37’), Adam Borucki (67’).

Wyjściowy skład Unii: Zawodnik testowany – Jakub Czapliński, zawodnik testowany, Filip Soboń, Adam Borucki, Patryk Pawłowski, Marcin Szeibie, Kacper Szymankiewicz, Wojciech Antczak, Ernest Korek, Michał Miller.

Zagrali również: Andrzej Budnik, Kamil Kanior, Adrian Chopcia, Witold Walkowiak, Jan Paczyński oraz zawodnik testowany.