Przejdź do treści

Debiutanckie trafienie Nowackiego w IV lidze

Czwartkowe zwycięstwo Unii nad Górnikiem Konin 9:0 było ważne dla całej drużyny, ale szczególnie zapamięta je Bartosz Nowacki. Młody pomocnik SKS zdobył w tym spotkaniu swoją pierwszą bramkę w seniorskiej karierze.

„Popek” wszedł na boisko w 77. minucie czwartkowego meczu, zastępując niewiele starszego kolegę – Marka Nyćkowiaka. Wówczas Unici prowadzili już z Górnikiem 7:0 i dzielnie walczyli o kolejne bramki. W ten styl gry idealnie wpasował się Nowacki, który po ośmiu minutach od wejścia na murawę wywalczył rzut karny. Po tym jak sędzia wskazał na wapno, szybko została podjęta decyzja, żeby sam poszkodowany podszedł do jedenastki. 16-latek wykorzystał okazję i w 85. minucie ustalił rezultat widowiska na 9:0 dla „Dumy Swarzędza”.

Bartek na co dzień gra w drużynie juniorów starszych Unii prowadzonej przez trenera Mateusza Świergiela. Był jednym z tych, którzy znacząco przyczynili się do zdobycia przez ten zespół mistrzostwa I ligi wojewódzkiej. Przygodę z seniorską piłką młody środkowy pomocnik rozpoczął miesiąc temu, debiutując w meczu IV ligi z Victorią Ostrzeszów. Teraz „Popek” ma już w swoim piłkarskim CV również gola w dorosłym futbolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.