Przejdź do treści

Czwórka Unitów na przełajowych Mistrzostwach Województwa

W ostatnią sobotę lutego czterech młodych lekkoatletów Unii wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w biegach przełajowych. Wyniki jakie osiągnęli były zadowalające.

Reprezentanci SKS-u wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i juniorzy młodsi. W pierwszej z wymienionych pobiegła Olga Nowakowska oraz Tomasz Wilk. – Nasza podopieczna, uzyskała wysoką 13 lokatę, co jest dobrym prognostykiem na nadchodzący sezon letni – powiedział o starcie Olgi trener Szymon Bytniewski. Tomasz zajął zaś 7. miejsce – Było to dla nas miłym zaskoczeniem – skomentował Bytniewski.

Unitami, którzy pobiegli w kategorii „junior młodszy” byli Maria Lisiak i Jakub Tracz. Maria w mocnej stawce, uplasowała się na 13. miejscu. Natomiast Jakub dobiegł do mety piąty. – Warto dodać, że Kuba jeszcze na ostatnich 80 metrach, znajdował się na 3. pozycji, jednak niefortunny upadek, spowodowany zmęczeniem po wymagającym podbiegu, zadecydował o finalnym wyniku – podkreślił trener sekcji lekkoatletycznej Unii.

Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z pierwszych oficjalnych występów naszych podopiecznych, a bieg Kuby i Marysii napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Jeleniej Górze, które odbędą się w dniach 10-11 marca – zakończył Bytniewski.

Sportowcy, którzy wystąpili w sobotnich biegach przełajowych trenują pod okiem Michała Ławrowskiego (na zdjęciu pierwszy z prawej) oraz Szymona Bytniewskiego (pierwszy z lewej).

jp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.