Przejdź do treści

Czterech piłkarzy Unii wśród najlepszych III-ligowców

W minionym tygodniu „Duma Swarzędza” rozegrała dwa fenomenalne spotkania. Nic więc dziwnego, że Maksymilian Szwak, Igor Jurga, Gerard Pińczuk oraz Radosław Barabasz znaleźli się w gronie najlepszych III-ligowych piłkarzy 16. i 17. kolejki.

W 16. serii gier swarzędzanie grali u siebie z drugim zespołem Pogoni Szczecin. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Jedną z bramek zdobył wspominany wyżej Szwak i było to trafienie, którego nie powstydziłby się żaden rasowy snajper. Jurga co prawda gola nie strzelił, ale brał udział we wszystkich akcjach bramkowych i wykonywał tytaniczną pracę w środku pola. Obaj zostali wybrani do jedenastki kolejki przez tygodnik „Piłka Nożna”.

W ostatnim meczu z Mieszkiem Gniezno uwagę kibiców przykuł zwłaszcza Gerard Pińczuk, który „ustrzelił” hattricka. Bloger H2Head LifeStyle wybrał go nie tylko do drużyny tygodnia, ale i uznał ofensywnego futbolistę Unii jej najlepszym zawodnikiem. Wkład „Gerego” w to spotkanie zaznaczył również bloger Poza Boiskiem podkreślając, że grał „pierwsze skrzypce”. O Pińczuku nie zapomniała też „Piłka Nożna” nominując go do jedenastki kolejki. W jedenastce tej znalazł się również Radosław Barabasz, który miał spory wkład w tym, że Unici zagrali z Mieszkiem na zero z tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.