Przejdź do treści

Czterech juniorów Unii dołączyło do pierwszej drużyny

Do kadry seniorów „Dumy Swarzędza” zostali włączeni czterej zawodnicy klubowej akademii. Mowa o bramkarzu – Krzysztofie Burzaku i zawodnikach z pola – Maksymilianie Deppe, Jakubie Ganowskim oraz Michale Smoczyńskim. 

Burzak trafił do Swarzędza pięć lat temu z Sucharów Suchy Las. Od początku prezentował się bardzo dobrze, czym zapracował sobie swego czasu na wypożyczenie do Lecha Poznań. 16-latek już w zeszłym sezonie miał okazję trenować z pierwszym zespołem Unii. Był nawet rezerwowym podczas kilku III-ligowych spotkań, ale nie zdołał zadebiutować.

Maksymilian Deppe został Unitą cztery lata temu, gdy zakończył przygodę z zespołem PPS Junior Koziegłowy. „Deppesz” to lewonożny napastnik, który w minionym sezonie był kluczowym zawodnikiem drużyny juniorów młodszych. Dla swojego zespołu zdobył aż 25 bramek! Maks ma już za sobą również jeden występ w juniorach starszych Unii. Debiut był niezwykle udany, ponieważ 16-latek skompletował hattricka w wygranym 4:1 meczu z Mieszkiem Gniezno. Ostatnio Deppe był na testach w I-ligowej Miedzi Legnica.

Trzecim juniorem włączonym do kadry seniorów jest Jakub Ganowski. Popularnego „Gano” w niebiesko-białym trykocie można oglądać od niespełna roku. Wcześniej był zawodnikiem Warty Poznań, gdzie trenował z pierwszą drużyną i brał udział w jej sparingach. Mimo krótkiego stażu jako Unita 16-latek już zaznaczył swoją obecność w klubie. Przyczynił się do zdobycia mistrzostwa ligi wojewódzkiej w zespole juniorów młodszych, a na co dzień grał w drużynie juniorów starszych. Niedawno wrócił z testów w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin.

Michał Smoczyński został futbolistą „Dumy Swarzędza” w lipcu 2022 roku. Wcześniej bronił barw Akademii Piłkarskiej Reissa, gdzie grał w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Co więcej regularnie otrzymywał powołania do kadry wojewódzkiej. W minionym sezonie występował w zespole juniorów młodszych. W 21 meczach w tym roczniku strzelił 26 goli. „Smoku” miał też już okazję zadebiutować w drużynie juniorów starszych. Dotychczas w dwóch spotkaniach zanotował jedno trafienie.

Cała czwórka brała czynny udział w przygotowaniach zespołu seniorów do III-ligowych zmagań. Młodzi futboliści mieli okazję nie tylko trenować ze starszymi kolegami, ale również zaprezentować swoje umiejętności w meczach kontrolnych. Teraz na stałe z pierwszą drużyną nadal będzie pracować Krzysztof Burzak. Natomiast pozostała trójka będzie trenować pod okiem trenera Bekasa w zależności od potrzeb kadrowych oraz dyspozycji samych zawodników w drużynach młodzieżowych.

Warto jeszcze dodać, że wszyscy młodzi Unici – z wyjątkiem Ganowskiego – są uczniami patronackiej klasy sportowej przy II LO w Swarzędzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.