Cenny punkt Unitów na Kociewiu

Zawodnicy Tomasza Bekasa mogą być zadowoleni z pierwszego wyjazdu w tym sezonie. Po meczu pełnym zaciętej walki zremisowali z Klubem Piłkarskim Starogard Gdański 1:1.

Od razu po rozpoczęciu spotkania futboliści „Dumy Swarzędza” rzucili się do ataku. W 3. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Witold Walkowiak, który oddał strzał z pola karnego. Niestety bramkarz gospodarzy poradził sobie z tą próbą. Dwie minuty później bliski trafienia był Jan Paczyński, który uderzył piłkę po długim słupku. I tym razem golkiper KP wyszedł z opałów obronną ręką.

Po tych dwóch sytuacjach sobotnia batalia aż do 21. minuty była wyrównana. Wówczas jeden z piłkarzy Klubu Piłkarskiego „ustrzelił” słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Kustosza. Jeszcze przed przerwą Unię na prowadzenie mógł wyprowadzić Ernest Korek. Kędzierzawy pomocnik swoim uderzeniem nie zaskoczył jednak golkipera „biało-zielono-białych”.

W drugiej połowie kibice musieli długo czekać na to, aż któraś z drużyn realnie zagrozi przeciwnikowi. Emocje skumulowały się w końcówce meczu. Najpierw w 81. minucie Joao Augusto Mariano wyprowadził „Dumę Kociewia” na prowadzenie. Brazylijski pomocnik lewą nogą oddał z pola karnego strzał nie do obrony. Natomiast trzy minuty później swarzędzanie wyrównali. Po rzucie rożnym pod bramką KP przy futbolówce znalazł się Filip Soboń, którzy uderzył piłkę na tyle umiejętnie, że zatrzepotała ona w siatce.

Po dwóch kolejkach „niebiesko-biali” mają na koncie cztery oczka, co daje im 4. miejsce w tabeli III ligi. Najbliższa okazja, by powiększyć dorobek punktowy już w najbliższą środę. Wtedy Unici zagrają u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin. Mecz rozpocznie się o 17:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.

KP Starogard Gdański – Unia Swarzędz 1:1 (0:0)

Bramki: Joao Augusto Mariano (81′) – Filip Soboń (84′).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jakub Czapliński, Filip Soboń, Stanisław Jarysz (38′ Mateusz Maluśki), Oskar Kozłowski – Witold Walkowiak (65′ Kamil Kanior), Adam Borucki, Kacper Szymankiewicz, Ernest Korek, Jan Paczyński – Marcin Szeibe (65′ Tomasz Neumann).