Przejdź do treści

Były emocje, zabrakło bramek. Unia znowu na remis

Niestety na pierwszą boiskową wygraną w tym roku Unici będą musieli poczekać jeszcze co najmniej tydzień. W Wielki Piątek zremisowali u siebie z Cartusią Kartuzy 0:0.

Pierwsza połowa nie należała do tych najciekawszych. Obie drużyny grały nieco ospale, choć miały też swoje lepsze momenty. Często dobrze zapowiadające się sytuacje były przerywane faulami i w efekcie arbiter nie miał zahamowań, by karać piłkarzy kartkami. Ostatecznie zarówno jednej, jak i drugiej stronie udało się jedynie „ustrzelić” słupek.

Druga odsłona zaczęła się dla SKS fatalnie. Od 47. minuty podopieczni trenera Bekasa musieli grać w osłabieniu. Zawinił Jan Paczyński, który mając już na koncie żółty kartonik, groźnie sfaulował w środku pola rywala. Sędzia nie miał wątpliwości i ukarał skrzydłowego Unii najpierw drugim „żółtkiem”, a w efekcie czerwienią.

Sytuacja z 47. minuty spowodowała, że „Duma Swarzędza” z roli potencjalnego agresora musiała przyjąć rolę obrońcy. Na szczęście wywiązała się z niej wzorowo. Zwłaszcza pozytywnie zaprezentował się bramkarz Unii – Mateusz Kustosz, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Warto jednak podkreślić, że mniej liczni swarzędzanie starali się zagrozić rywalowi z kontrataku. Najbliżej trafienia pod koniec spotkania był Antoni Kuźnik. Niestety młody napastnik po tym jak otrzymał futbolówkę w polu karnym, skiksował. Tym samym mecz z Cartusią zakończył się podziałem punktów, a kibicom nie było dane zobaczyć żadnej bramki.

Unia Swarzędz – Cartusia Kartuzy 0:0 (0:0)

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Marcin Szeibe (75′ Witold Walkowiak), Filip Soboń, Eryk Marcinkowski, Tomasz Neumann (46′ Jakub Czapliński), Mateusz Maluśki – Kacper Szymankiewicz, Wojciech Antczak (88′ Kamil Kanior), Ernest Korek (55′ Antoni Kuźnik), Adrian Chopcia – Jan Paczyński.

Czerwona kartka: Jan Paczyński (47′, Unia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.