Bolesna porażka z Górnikiem

20 marca w ramach 20. kolejki III ligi Unia przegrała u siebie z Górnikiem Konin 0:2. Nieco ponad dwa miesiące później swarzędzanie ponownie dali się pokonać na własnym terenie spadkowiczowi ze wschodu Wielkopolski przy tym samym rezultacie bramkowym.

Przyjezdni weszli w mecz bez żadnych skrupułów. Choć to podopieczni Sławomira Suchomskiego lepiej operowali piłką, to Górnicy wszelkie braki nadrabiali dobrym przygotowaniem fizycznym i umiejętnym ustawianiem się na boisku. Dzięki temu goście zapracowali na bramkę w pierwszej połowie. W 28. minucie przejęli futbolówkę w środku boiska i chwilę później po rozegraniu z autu oraz dwóch szybkich podaniach Marcin Rajch strzałem po ziemi znalazł drogę do bramki.

Po zmianie stron gospodarze zaatakowali jeszcze mocniej niż w pierwszej połowie. Konstruowali liczne sytuacje, ale za każdym razem czegoś brakowało – ostatniego podania, skutecznego wykończenia lub po prostu defensywa Górnika wychodziła z opałów obronną ręką. Z czasem atmosfera zaczęła się zagęszczać i arbiter coraz częściej sięgał po kartki. W efekcie w 73. minucie drugi żółty, a w efekcie czerwony kartonik obejrzał zawodnik gości – Marcin Pigiel.

Wydawało się, że upór w dążeniu do zdobycia bramki po stronie „Dumy Swarzędza” połączony z osłabieniem wśród rywali, tworzą doskonałą sytuację do wywalczenia co najmniej jednego punktu. Nic bardziej mylnego. Unici zbyt mocno się odkryli, co Górnicy bezlitośnie wykorzystali. W 85. minucie podczas jednego z kontrataków Przemysław Jurków otrzymał podanie ze skrzydła i strzałem z pola karnego podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Piłkarze trenera Suchomskiego starali się jeszcze ratować mecz, ale nadaremnie.

Unia Swarzędz – Górnik Konin 0:2 (0:1)

Bramki: Marcin Rajch (28′), Przemysław Jurków (85′).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Maksymilian Szwak, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Mateusz Maluśki (56′ Paweł Koralewski) – Krzysztof Wolkiewicz, Igor Jurga (55′ Hubert Kisiel), Gerard Pińczuk (46′ Mateusz Roszak), Mateusz Molewski, Mateusz Świergiel (56′ Jan Paczyński) – Dawid Kaczmarek (71′ Paweł Bednarski).

Czerwona kartka: Marcin Pigiel (73′ – Górnik Konin).