Przejdź do treści

Arkadiusz Rembecki szósty na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwach Polski do lat 16 wziął udział Arkadiusz Rembecki. Młody lekkoatleta Unii zaliczył udany start, zajmując 6. miejsce w biegu na 600 metrów.

Wydarzenie organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki odbyło się w Słupsku. Na listach startowych do 19 konkurencji rozgrywanych wśród dziewcząt i chłopców zostało zgłoszonych ponad 900 zawodników z całej Polski. Po raz pierwszy od czasu reaktywacji sekcji lekkoatletycznej znalazł się w tym gronie reprezentant „Dumy Swarzędza”.

Arek na północ kraju wybrał się wraz z trenerem Szymonem Bytniewskim. W poprzednich startach adept lekkoatletyki prezentował formę zwyżkową. Dwa tygodnie wcześniej na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego zajął 2. miejsce, osiągając wynik 1:29;66, by tydzień później na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu poprawić go na 1:28;34, również plasując się na 2. pozycji.

Po zdobyciu dwóch medali, z czego jednego na arenie międzywojewódzkiej, Rembecki zapewnił sobie 18. miejsce na listach rankingowych na dystansie 600 metrów. Decyzja o zgłoszeniu i starcie w Słupsku zapadła po jednym z treningów, gdzie po przedyskutowaniu „za i przeciw”, trenerzy Marcin Ciechanowicz i Szymon Bytniewski podjęli decyzję o wystawieniu zawodnika na Mistrzostwa Polski do lat 16.

Arek na zgłoszeniach do imprezy miał czternasty wynik, co kwalifikowało go do biegu w drugiej serii. Po ustaleniu taktyki na bieg, rozgrzewce, zawodnik stanął na linii startu. Od samego początku tempo biegu było duże (pierwsze 200 metrów w granicy 27 sekund), ale Arek przytomnie ustawił się na początku stawki, kontrolując bieg. Kluczowym momentem był 400 metr, gdzie dyktujący tempo wyraźnie osłabł. Wtedy trzech zawodników, w tym reprezentant Unii, przesunęli się do przodu, zdobywając siedem metrów przewagi nad resztą stawki. Na finiszu rozegrała się zacięta walka, którą Arek zakończył na drugim miejscu, poprawiając rekord życiowy o prawie dwie sekundy (1:26;54). Wynik ten pozwolił mu się uplasować na 6. miejscu w Polsce, co jest fenomenalnym wynikiem i zwieńczeniem ciężkiej pracy zawodnika.

Podsumowując ten dziwny i nietypowy sezon, młodzik Unii Swarzędz, kończy z dwoma medalami, 6. miejscem na Mistrzostwach Polski, bardzo dobrym rekordem życiowym i ogromną motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.