Andrzej Budnik niepokonany

„Duma Swarzędza” od pięciu kolejek oprócz tego, że nie oddała żadnego punktu, to nie dała sobie strzelić także żadnego gola. Ogromny wkład w ten sukces ma bramkarz Unii – Andrzej Budnik.

4:0 z Gromem Plewiska, 5:0 z GLKS Wysoka, 4:0 z Wełną Skoki, 2:0 z Wartą Międzychód i 2:0 z Huraganem Pobiedziska – łącznie defensywa SKS-u nie dała się pokonać przez 450 minut! We wszystkich tych spotkaniach dostępu do bramki strzegł Andrzej Budnik.

25-latek w bieżących rozgrywkach wystąpił już w 10 meczach, jednak w pierwszych pięciu z nich nie szło mu aż tak dobrze jak teraz. Jeśli dodałoby się pięć minut regulaminowego czasu gry meczu z Kotwicą Kórnik (wówczas w 85. minucie były golkiper Chrobry Głogów dał się pokonać po raz ostatni), a także minuty doliczone z pięciu ostatnich batalii to okazałoby się, że Budnik utrzymuje czyste konto od ponad 470 minut!

Jest to najprawdopodobniej najdłużej trwająca obecnie seria bramkarska w rozgrywkach i jedna z najlepszych w historii klubu.