Aktywny weekend swarzędzkich zapaśników

W minioną sobotę Unici wzięli udział w trzech turniejach zapaśniczych. Zdobyli na nich w sumie sześć medali.

W Żarach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu wolnym i zapasach kobiet. „Dumę Swarzędza” reprezentowało siedmiu zawodników. Najlepiej poradziła sobie Ania Starszak, która zdobyła srebro.

Brązowe medale wywalczyli Aleks Mendel i Mateusz Wierzbiński. Pozostali podopieczni Piotra Leonarczyka zajęli następujące miejsca: Hubert Sobkowiak – 5., Dominik Nowak – również 5., Michał Kałużny – 8., Michał Gracz – 19.

Olaf Cierzniewski, Piotr Chełek oraz Jakub Siemiński wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Havlickovym Brodzie. Każdy z nich wygrał swoją kategorię wagową i wrócił do Czech ze złotym medalem.

Nieco gorzej poradził sobie Sebastian Nowicki na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Największy talent sekcji zapaśniczej Unii w kategorii do 67 kilogramów zajął 8. miejsce. – Zmiana kategorii wagowej na wyższą pokazała jeszcze sporą różnicę warunków fizycznych – podsumował występ Nowickiego trener Grzegorz Mazurek.