Sebastian Nowicki Mistrzem Polski Juniorów! (WIDEO)

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym przejdą do historii. Zapaśnik Unii – Sebastian Nowicki zdobył na nich złoty medal!

Mistrzostwa odbyły się 20-21 kwietnia w Radomiu i rywalizowali w nich zawodnicy z 37 klubów z całej Polski. Reprezentant „Dumy Swarzędza” wygrał wszystkie swoje walki dzięki przewadze technicznej, w dodatku nie tracąc przy tym żadnego punktu technicznego.

Jest to pierwszy złoty medal Sebastiana na Mistrzostwach Polski, który równocześnie jest pierwszym złotym medalem MP dla Unii od bardzo długiego czasu. Wcześniej Nowicki zdobył srebro i sięgnął po dwa brązowe krążki. Wytrwałość, sportowa ambicja, systematyczny trening, oraz mnóstwo wyrzeczeń – to wszystko przyczyniło się do sukcesu swarzędzkiego zapaśnika.

Zaraz po turnieju Unita otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry narodowej, które odbędzie się już za tydzień w Spale. Następnie Sebastian pojedzie na turniej międzynarodowy do Rumunii. Wszystko po to, by doskonalić formę i przygotowywać się do Mistrzostw Europy, które rozpoczną się 26 czerwca w Dortmundzie.

Nowicki Sebastian (SKS UNIA) vs Karecinski Michał (KS POGOŃ).

Mistrzostwa Polski juniorów – Radom 2017. Kat. 55 kg. Finał o ZŁOTO. Nowicki Sebastian (SKS UNIA) vs Karecinski Michał (KS POGOŃ).Ciągła relacja z finałów oraz wyniki wszystkich walk dostępne na ZONIE: https://sportzona.pl/app/events/view/wrestling/1429