Mieszko zbyt mocny. Odpadamy z Pucharu Polski

Mimo wielkiej walki nie udało się „Dumie Swarzędza” pokonać Mieszka Gniezno. Po zwycięstwie 2:1 MKS wyeliminował Unię z rozgrywek Pucharu Polski.

Początek lepsi mieli goście, ale to Unici pierwsi zdobyli bramkę. W 12. minucie po zgraniu piłki głową przez Kamila Borunia futbolówka trafiła pod nogi Marcina Nowickiego, a ten wykorzystując chaos obrony Mieszka strzelił gola, uderzając na pustą bramkę.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Po dwóch minutach na skutek nieporozumienia w defensywie SKS-u z kilku metrów piłkę do siatki wbił Adam Konieczny.

Po dwóch bramkach gra się wyrównała. Zarówno jedna jak i druga drużyna tworzyła niebezpieczne akcje. Niemniej większość z nich nie kończyła się nawet celnym strzałem. W 32. minucie Michał Steinke niemal zdobył gola głową, jednak jego uderzenie wybronił Dariusz Nowak.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się dobrze dla „Dumy Swarzędza”. W 49. minucie po dośrodkowaniu z boku boiska głową futbolówkę do siatki skierował Adam Konieczny i było 2:1 dla przyjezdnych.

W 79. minucie ładny strzał oddał Dominik Nowacki. Niestety koło słupka. Sześć minut później akcję sam na sam miał Damian Pawlak, ale Darek Nowak znów okazał się górą. Ostatecznie wynik do ostatniego gwizdka nie uległ zmianie.

Unia Swarzędz – Mieszko Gniezno 1:2 (1:1)

Bramki: Marcin Nowicki (12′) – Adam Konieczny (14′, 49′).

Unia: 12. Dariusz Nowak – 2. Daniel Brylewski (86′ 23. Filip Baranowski), 13. Tomasz Neumann, 17. Mikołaj Nowak, 14. Patryk Pawłowski – 5. Marcin Nowicki, 8. Filip Soboń (76′ 18. Marek Olejnik), 21. Kacper Sztuba (67′ , 11. Dominik Nowacki), 7. Tomasz Węcławek – 19. Kamil Boruń.

Mieszko: 12. Paweł Beser – 2. Marcin Tomaszewski, 4. Michał Steinke, 9. Adam Konieczny (65′ 24. Miłosz Brylewski), 11. Gracjan Goździk, 13. Adrian Bartkowiak, 15. Dawid Radomski, 17. Marcin Trojanowski (68′ 10. Damian Pawlak), 25. Krzysztof Wolkiewicz, 26. Tomasz Bzdęga.