Przejdź do treści

Zmierzch ofensywy Świtu. Unici wywalczyli remis

Mimo że sobotni remis ze Świtem Skolwin był dla swarzędzan piątym meczem bez zwycięstwa, to tym razem nie mają powodu, by narzekać. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i dzięki umiejętnej grze w obronie, bój z klubem z czołówki III ligi zakończył się rezultatem 0:0.

Świtowcy przyjechali do Swarzędza w dobrych humorach i z dużymi nadziejami, w poprzedni weekend pokonali bowiem Pogoń Nowe Skalmierzyce 6:0. Jeśli jednak wierzyli, że z podopiecznymi trenera Bekasa pójdzie im równie łatwo, to srogo się rozczarowali. Futboliści Unii bronili się umiejętnie, rzadko dając możliwość przyjezdnym, by oddać strzał.

Niestety skupienie się w dużej mierze na grze defensywnej, odbiło się wśród Unitów negatywnie na ofensywie. Próbowali co prawda konstruować sytuacje, ale zabrakło takich, które warto uwypuklić. I tak wyglądało to spotkanie przez niemal całe 90 minut: goście próbowali zdobyć bramkę w ataku pozycyjnym, co swarzędzanie umiejętnie uniemożliwiali, a sami chcieli oni strzelić gola z kontrataku, z czym jednak radzili sobie Świtowcy.

Unia Swarzędz – Świt Skolwin 0:0 (0:0)

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Oskar Kozłowski, Stanisław Jarysz, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Ernest Korek (65′ Jakub Czapliński), Adam Borucki, Kacper Szymankiewicz, Adrian Chopcia (65′ Wojciech Antczak), Witold Walkowiak – Michał Miller (85′ Damian Pawlak).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.