Przejdź do treści

Krótka przygoda Unii w Pucharze Polski

Nie tak piłkarze „Dumy Swarzędza” wyobrażali sobie rywalizację w wojewódzkim Pucharze Polski. W 1/16 finału rozgrywek przegrali po serii rzutów karnych z GKS-em Grębanin.

W Grębaninie zespół Unii poprowadził drugi trener Łukasz Stawicki. Pierwszy szkoleniowiec SKS-u – Patryk Kniat nie mógł być obecny na ławce rezerwowych, ponieważ w poprzedniej edycji PP podczas meczu z Mieszkiem Gniezno otrzymał czerwoną kartkę.

Gospodarze strzelili pierwszego gola już w 8. minucie. Swarzędzanie odpowiedzieli niespełna kwadrans później. Rzut karny po faulu na Filipie Silskim wykorzystał Tomasz Neumann.

Strata bramki nie podłamała zawodników GKS-u. W 27. minucie po sprawnie przeprowadzonym kontrataku ponownie wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą wicelider IV ligi wyrównał stan meczu na 2:2. Patryk Pawłowski dośrodkował z rzutu karnego na głowę Gerarda Pińczuka, który skierował futbolówkę do siatki.

Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy Unici zdecydowanie zdominowali sobotnie widowisko. Niestety zdołali wówczas strzelić tylko jednego gola. W 53. minucie do bramki GKS-u drugi raz w tym spotkaniu trafił Pińczuk. Tym razem uczynił to jednak nie z akcji, a z rzutu karnego. Warto zaznaczyć, że sędzia ponownie odgwizdał jedenastkę po faulu na Silskim.

W 80. minucie GKS wyrównał na 3:3. Po raz kolejny gospodarzom zadanie ułatwiła obrona „Dumy Swarzędza”. W regulaminowym czasie gry kibice nie zobaczyli więcej bramek. Do rozstrzygnięcia sobotnich zawodów potrzebna była seria rzutów karnych. Klub z klasy okręgowej wygrał ją 5:4 i tym samym wywalczył awans do 1/8 finału wielkopolskiego Pucharu Polski.

GKS Grębanin – Unia Swarzędz 3:3 (2:2) k. 5:4

Bramki dla Unii: Tomasz Neumann (21′ – z rzutu karnego), Gerard Pińczuk (44′, 53′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Dariusz Nowak – Igor Jurga, Gerard Pińczuk, Wojciech Antczak, Mateusz Świergiel (60′ Jan Paczyński), Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Marcin Tomaszewski, Paweł Koralewski, Filip Silski (80′ Marcin Łażewski), Mikołaj Łopatka (60′ Krystian Pawlak).