Przejdź do treści

Do Tarnowa Podgórnego po zwycięstwo

W sobotę odbędzie się mecz dwóch „sąsiadów” z tabeli IV ligi. Piąta w stawce Unia Swarzędz zmierzy się z szóstą Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Gminny Klub Sportowy Tarnovia Tarnowo Podgórne został założony w 1949 roku. W 2010 roku klub awansował do IV ligi, w której gra do dziś. Warto jednak zaznaczyć, że Tarnovia ma także epizod związany z III ligą, w której występowała w sezonie 2014/15. Barwy zespołu z ul. 23 października w przeszłości reprezentowali tacy piłkarze jak Piotr Świerczewski czy Marcin Scherfchen. Obecnie zaś o punkty dla GKS-u walczą równie znani zawodnicy. Są nimi: Bartosz Ślusarski, Zbigniew Zakrzewski i Marcin Kikut – byli futboliści poznańskiego Lecha. Ostatni z wymienionych jest teraz pierwszym trenerem seniorów Tarnovii.

Na początku sezonu 2016/17 zawodnicy z Tarnowa Podgórnego nie zachwycali osiąganymi wynikami. Jednak kiedy stery nad zespołem objął popularny „Kiki”, jego podopieczni zaczęli nagle  wygrywać. Mieli serię pięciu zwycięstw z rzędu, którą w zeszłym tygodniu przerwał Lubuszanin Trzcianka pokonując Tarnovię 5:0.

Unia może natomiast pochwalić się serią czterech spotkań bez porażki. Co więcej trzy z nich zakończyło się zdobyciem kompletu punktów. Można więc z czystym sumieniem napisać, że „niebiesko-biali” są formie i będą chcieli pokazać ją także w tę sobotę.

Mecz rozpocznie się o 14:00 w Tarnowie Podgórnym.

Jan Piechota

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.