Unici pokonali Jarotę. Zwycięstwo zadedykowali Pawłowskiemu

W pierwszym meczu ligowym w tym roku „Duma Swarzędza” rozprawiła się u siebie z Jarotą Jarocin 3:1. Niestety pod koniec pierwszej połowy gospodarze stracili swojego bocznego obrońcę – Patryka Pawłowskiego, który doznał kontuzji i karetką pojechał do szpitala.

„Niebiesko-biali” od pierwszej minuty narzucili swój styl gry regularnie atakując bramkę rywali. Najbliższy strzelenia gola na początku spotkania był Mikołaj Łopatka jednak uderzył nieznacznie nad poprzeczką.

Goście długo nie mogli wyjść z opresji, ale gdy już dostali chwilę oddechu, to od razu przesunęli się do ofensywy. W 17. minucie w polu karnym Unii został sfaulowany zawodnik ofensywny gości – Damian Pawlak i sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny wykorzystał kapitan Jaroty – Piotr Skokowski.

Utrata bramki nie załamała zawodników Patryka Kniata, którzy od razu rzucili się do odrabiania strat. Wyrównać udało się w 33. minucie. Wówczas Tomasz Neumann ze swojej połowy posłał piłkę na pole karne przeciwnika, szukając tam Huberta Kisiela. Choć wydawało się, że pomocnik SKS nie dojdzie do futbolówki, to ostatecznie przepchnął się na tyle umiejętnie, że zdołał wbić ją do siatki.

Później sobotnie widowisko nieco zwolniło. Gdy wydawało się już, że obie drużyny w spokoju pójdą na przerwę, to w doliczonym czasie gry jeden z piłkarzy Jaroty walcząc o piłkę w powietrzu uderzył łokciem w głowę Patryka Pawłowskiego. Zderzenie to było dla „Patrola” na tyle dotkliwe, że był zmuszony opuszczać najpierw boisko na noszach, a potem sam stadion na pokładzie karetki.

Po zmianie stron mecz przebiegał w podobny sposób. To Unici dominowali i częściej gościli pod bramką przeciwnika. Strata Pawłowskiego wydawała się być dla nich dodatkowym impulsem do tego, by powalczyć o komplet punktów. Zwłaszcza Krzysztof Wolkiewicz dał w drugiej połowie popis swoich umiejętności. Najpierw w 54. minucie strzałem z wysokości pola karnego wyprowadził swarzędzan na prowadzenie, a dziesięć minut później lobując golkipera przyjezdnych ustalił rezultat spotkania na 3:1.

Unia Swarzędz – Jarota Jarocin 3:1 (1:1)

Bramki: Hubert Kisiel (33′), Krzysztof Wolkiewicz (54′, 64′) – Piotr Skokowski (17′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Patryk Pawłowski (46′ Maksymilian Szwak), Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Mateusz Maluśki – Mateusz Molewski (59′ Jan Paczyński), Mateusz Roszak, Hubert Kisiel (74′ Gerard Pińczuk), Igor Jurga (83′ Filip Soboń), Krzysztof Wolkiewicz – Mikołaj Łopatka (82′ Michał Niedźwiedzki).