Unici poTURbowali rywali

Piłkarze „Dumy Swarzędza” pokazali swoją siłę. W drugim meczu kontrolnym pokonali Tur Turek aż 5:1.

Przez większość spotkania podopieczni Patryka Kniata byli stroną przeważającą, oddając inicjatywę piłkarzom z Turku jedynie chwilami. Dziesięć minut po pierwszym gwizdku bliski trafienia był Krystian Antczak, który nieznaczenie przeniósł głową piłkę nad poprzeczką. Podawał mu wówczas Mateusz Świergiel.

W 13. minucie Paweł Koralewski strzałem zza pola karnego trafił w słupek. Co nie udało się „Koralowi”, dokonał kilkadziesiąt sekund później Świergiel, zdobywając bramkę po podaniu Antczaka.

Zawodnicy Turu raz po raz starali się zagrozić „niebiesko-białym”, ale żadna z ich akcji nie kończyła się niczym konkretnym. Skuteczności nie brakowało za to gospodarzom, którzy w 36. minucie sprezentowali bramkę rywalom, strzelając samobója.

Do przerwy utrzymał się remis. Po zmianie stron i dokonaniu kilku zmian przez trenera Kniata, Unici grali jeszcze lepiej niż w pierwszej odsłonie. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się futbolista z drużyny juniora starszego – Hubert Goncerzewicz.

Dwie minuty po objęciu prowadzenia na 3:1 podwyższył zawodnik testowany. W 55. minucie za sprawą Goncerzewicza swarzędzanie mieli już przewagę trzech trafień. Natomiast na 5:1 rezultat spotkania ustalił drugi z piłkarzy testowanych.

Unia Swarzędz – Tur Turek 5:1 (1:1)

Bramki dla Unii: Mateusz Świergiel, Hubert Goncerzewicz (x2), zawodnik testowany nr 1, zawodnik testowany nr 2