Młodzieżowcy na fali! Iskra pokonana

W przeddzień 100. rocznicy powstania klubu Unia odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Po batalii pełnej zwrotów akcji piłkarze Tomasza Bekasa wygrali z Iskrą Szydłowo 3:2.

Atmosfera na stadionie w Szydłowie od pierwszej minuty była bardzo gorąca. Lokalni kibice żywiołowo wspierali swoich ulubieńców, nie szczędząc przy tym cierpkich słów pod adresem przyjezdnych. Piłkarze „Dumy Swarzędza” byli jednak twardzi i sukcesywnie robili swoje.

Na prowadzenie wyszli w 16. minucie spotkania. Wówczas swoje pierwsze trafienie w niebiesko-białych barwach zanotował Mikołaj Panowicz. Podawał mu Jan Paczyński. Kwadrans później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marek Nyćkowiak, a drugą asystę zaliczył Paczyński. Niestety swarzędzanie nie uniknęli błędów w obronie i w 38. minucie podarowali rywalowi niepotrzebny rzut wolny. Stały fragment gry bezpośrednim uderzeniem zamienił na bramkę Michał Pakuła.

W drugiej połowie SKS nadal przeważał. W 53. minucie po akcji drużyny lewą stroną boiska przemknął Witold Walkowiak, wychodząc naprzeciw bramkarza rywali. Niestety spudłował. Kilkadziesiąt sekund później był już remis. Po rzucie wolnym Iskry padła bramka samobójcza. Szalę zwycięstwa na na stronę Unii przechylił Jakub Błachowicz, który w 79. minucie oddał strzał z daleka, zaskakując całkowicie golkipera szydłowskiego zespołu.

Po trzech kolejkach Unici mają na koncie siedem punktów. W przyszłym tygodniu zagrają u siebie z Obrą Kościan.

Iskra Szydłowo – Unia Swarzędz 2:3 (1:2)

Bramki: Michał Pakuła (38′), sambój (54′) – Mikołaj Panowicz (16′), Marek Nyćkowiak (30′), Jakub Błachowicz (79′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Filip Soboń, Adrian Chopcia – Jan Paczyński, Igor Jurga, Hubert Kisiel, Marek Nyćkowiak (70′ Jakub Błachowicz), Witold Walkowiak (90′ Wojciech Antczak) – Mikołaj Panowicz.