Juniorzy starsi: Pewne zwycięstwo nad KKS-em Kalisz (ZDJĘCIA)

Po porażce w pierwszej wiosennej kolejce z Górnikiem Konin 0:3 juniorzy starsi całkowicie się zrehabilitowali. Unici wygrali u siebie z KKS-em Kalisz 4:1.

Swarzędzanie lepiej weszli w niedzielny mecz od swoich rywali, tworząc więcej sytuacji podbramkowych. Niestety żadna z nich nie zakończyła się strzeleniem gola. Przestój „Dumy Swarzędza” wykorzystali goście. W 38. minucie wyszli na prowadzenie, które utrzymali aż do przerwy.

W drugiej połowie gospodarze całkowicie zdominowali przebieg spotkania. – Mimo, że przeciwnicy byli dobrze zorganizowani w defensywie, udało nam się stworzyć szereg sytuacji, które w końcu zamieniliśmy na bramki – powiedział po meczu drugi trener zespołu Rafał Budnik. Dodajmy, że w niedzielę Budnik – pod nieobecność trenera Marka Gołembowskiego – po raz drugi w tej rundzie samodzielnie poprowadził drużynę juniorów starszych.

Unia Swarzędz – KKS Kalisz 4:1

Bramki dla Unii: Paweł Wojciechowski (z rzutu karnego), Piotr Babuszkiewicz, Marek Olejnik, Franciszek Wajdzik.

Skład Unii: Tomasz Tomaszewski – Mikołaj Hawryluk  (75′ Mateusz Ratajczak), Kacper Janicki, Wojciech Schroedter, Piotr Babuszkiewicz, Maciej Matuszak (65′ Michał Hoffman), Paweł Wojciechowski (85′ Michał Walkowiak), Patryk Piasek (46′ Mateusz Nowicki), Krystian Czudziński (75′ Szymon Domżalski), Mikołaj Remlein (70′ Daniel Przybylak), Marek Olejnik (80′ Franciszek Wajdzik).