Przejdź do treści

Zapasy na szczycie w Swarzędzu!

We wtorek 3 października w hali SCSIR odbył się mecz PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej pomiędzy lokalną drużyną WZS WKS Grunwald – Sobieski Poznań a AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Drużyna z Piotrkowa to aktualny Mistrz Polski, natomiast zespół z Poznania to brązowy medalista ubiegłorocznej edycji KLZ.

Już przed meczem wiadomo było, iż o zwycięstwo będzie bardzo ciężko. Zwłaszcza, że drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego to Mistrz Polski a przed obecnym sezonem jeszcze dodatkowo wzmocniła się czterema zawodnikami z najwyższej europejskiej półki. Poznańska drużyna oparta jest na zawodnikach Grunwaldu Poznań, Sobieskiego Poznań oraz Unii Swarzędz.

Mecz był transmitowany na żywo w TVP Sport. Gościem specjalnym był Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego – „profesor” zapasów, Andrzej Supron. Wypełniona po brzegi hala Unii i gorący doping nie pomogły niestety naszej drużynie, która ostatecznie przegrała aż 28 do 4. Z przebiegu walk nie było widać takiej różnicy, natomiast na dziewięć pojedynków poznański klub wygrał tylko jeden.

Nawet nasza najlepsza zawodniczka Monika Michalik (brązowa medalistka olimpijska z Rio) uległa Julii Tkacz (zawodniczka z Ukrainy, vice mistrzyni świata).

Wyniki poszczególnych walk:

FW Zapasy kobiet 48 kg
Iwona Matkowska v Ilona Semkiv (0:4) (pkt. tech. 2:13)

FS Styl wolny 57 kg
Oleksandr Izdebskij v Adam Bieńkowski (0:3) (0:6)

GR Styl klasyczny 66 kg
Dominik Sikora v Mateusz Bernatek (0:4) (0:16)

FW 58 kg
Katarzyna Krawczyk v Katarzyna Mądrowska (3:0) (6:0)

FS 74 kg
Bartosz Dobicki v Murad Gadzijev ( 0:4) (2:14)

GR 85 kg
Michał Pietrzak v Zhan Belenyuk (0:3) (0:6)

FW 69 kg
Monika Michalik v Yulia Tkach (0:4) ( 0:2)

FS 97 Kg
Radosław Baran v Zbigniew Baranowski (1:3) (4:6)

GR 130 Kg
Marcin Olejniczak v Radosław Grzvbicki (0:3) (0:8)

Mecz w Swarzędzu nie odbyłby się bez wsparcia Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz firm Plantebud i Tulplast za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

Grzegorz Mazurek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.