Przejdź do treści

Zabójcze rzuty wolne. Unia rozbiła Mieszka

Podopieczni trenera Bekasa rozpoczęli rundę wiosenną w najlepszy możliwy sposób. Wygrali u siebie 3:0 z innym kandydatem do awansu – Mieszkiem Gniezno.

Mecz poprzedziła minuta ciszy na cześć trzech niedawno zmarłych piłkarzy Unii – Jacka Anioła, Wojciecha Kaźmierczaka i Krzysztofa Króla. Także przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy obu drużyn stanęli na środku boiska z flagą Ukrainy, by wyrazić solidarność z dotkniętymi wojną obywatelami sąsiedniego państwa.

Gdy już piłkarze wkroczyli do akcji, zacięta rywalizacja zaczęła się niemal natychmiast. Lepiej w spotkanie weszli przyjezdni, jednak z czasem to swarzędzanie zaczęli spychać rywala do obrony. Niestety klarownych sytuacji nie było zbyt wiele i na pierwszą bramkę przyszło kibicom czekać aż do 39. minuty. Wówczas z rzutu wolnego piłkę w pole karne Mieszka wrzucił Damian Pawlak, a tam głową do siatki skierował ją Łukasz Zagdański.

Jeszcze przed przerwą Zagdański po raz drugi znalazł drogę do bramki, ale tym razem –  według sędziego liniowego – był na pozycji spalonej i główny arbiter gola nie uznał. Jak jednak wykazał materiał filmowy „Zagan” w momencie podania był przed linią obrony przeciwnika. Niestety z racji braku wideoweryfikacji na tym poziomie rozgrywkowym Unici schodzili na przerwę tylko z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron „Duma Swarzędza” od razu zaatakowała. W 53. minucie Filip Brzostowski strzelił gola na 2:0, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego autorstwa Pawlaka. Później, choć momentami gnieźnianie byli niebezpieczni, to Andrzej Budnik wywiązywał się ze swoich bramkarskich obowiązków wzorowo.

Z każdą kolejną minutą goście coraz bardziej odkrywali się w obronie. Skrzętnie wykorzystał to Hubert Kisiel, który swawolnie wbiegł z piłką w pole karne Mieszka i zagrał do środka. Tam jeden z obrońców drużyny z Gniezna skierował futbolówkę do własnej bramki. W taki sposób Kisiel zaliczył „asystę” przy bramce, która ustaliła rezultat spotkania na 3:0.

Unia Swarzędz – Mieszko Gniezno 3:0 (1:0)

Bramki: Łukasz Zagdański (39’), Filip Brzostowski (53’), bramka samobójcza (89’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Wojciech Antczak, Filip Brzostowski (70’ Hubert Kisiel), Damian Pawlak (65’ Igor Jurga), Jan Paczyński (78’ Witold Walkowiak), Kamil Kanior (84’ Mateusz Maluśki) – Łukasz Zagdański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.