Wynik – zły, gra – przyzwoita

Po dwóch tygodniach treningów Unia Swarzędz przystąpiła do pierwszego meczu kontrolnego w 2022 roku. Przegrała co prawda z Polonią Środa Wielkopolska 0:2, ale przez znaczącą cześć spotkania jej piłkarze grali z III-ligowym rywalem jak równy z równym.

Na pierwszą połowę Unici wyszli w młodym zestawieniu personalnym. Grali nieszablonowo i stosunkowo szybko rozgrywali piłkę, ale chwilami brakowało doświadczenia. Poloniści skrzętnie to wykorzystali, karcąc swarzędzan dwoma bramkami.

Pierwszą z nich zdobyli w 15. minucie spotkania. Autorem trafienia został Kacper Nowak, który uderzeniem z dystansu po rykoszecie jednego z piłkarzy SKS przelobował bramkarza gospodarzy. Natomiast drugiego gola w 40. minucie strzelił Adam Borucki, wykorzystując podanie zza linię obrony Unii.

Po zmianie stron zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej również konstruowali więcej sytuacji ofensywnych, ale tym razem podopieczni trenera Bekasa regularnie odpowiadali swoimi atakami. Ostatecznie jednak żadna z drużyn nie zdobyła już bramki i mecz zakończył się wygraną Polonii 2:0.

Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:2)

Bramki: Kacper Nowak (15′), Adam Borucki (40′).

Skład Unii w I połowie: Dominik Nowicki – Mateusz Maluśki, Kacper Janik, Tomasz Neumann, Adrian Chopcia – Igor Jurga, Nikodem Jacek, Bartosz Nowacki – Mikołaj Panowicz, Mateusz Świergiel, Kacper Rozenkowski.

Skład Unii w II połowie: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Igor Jurga, Wojciech Antczak, Damian Pawlak – Marek Nyćkowiak, Łukasz Zagdański, Witold Walkowiak.