Przejdź do treści

Unia Swarzędz w III lidze

Komisja ds. Licencji Klubowych III ligi grupa 2 podjęła decyzję o przyznaniu Unii licencji na grę w III lidze. „Duma Swarzędza” wraca więc oficjalnie na ten szczebel rozgrywkowy po czterech latach przerwy.

SKS rozpoczął starania o „przepustkę” do gry w III lidze, po tym jak warunków licencyjnych nie spełnił LKS Gołuchów – mistrz wielkopolskiej IV ligi w sezonie 2019/20. Wzięcie udziału w procesie licencyjnym przez Unię było zgodne z obowiązującymi przepisami uchwalonymi przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że po raz ostatni swarzędzanie rywalizowali o III-ligowe punkty w sezonie 2015/16. Wówczas zajęli 10. miejsce w tabeli, które – w konsekwencji reorganizacji rozgrywek – oznaczało spadek na niższy szczebel ligowy. Po degradacji „niebiesko-biali” sukcesywnie budowali swoją pozycję w IV lidze.

W sezonie 2016/17 IV ligi grupy północnej, mimo wielu zmian kadrowych, uplasowali się na 3. pozycji w stawce. Drugi sezon po spadku swarzędzanie zakończyli na 5. miejscu, mając tyle samo punktów co trzeci w tabeli – Lubuszanin Trzcianka.

W byciu czołowym zespołem na poziomie IV ligi „Dumie Swarzędza” nie zaszkodziła nawet reorganizacja rozgrywek polegająca na połączeniu dwóch grup – północnej i południowej – w jedną. W lidze o takim kształcie przyszło Unitom rywalizować w sezonie 2018/19 (3. miejsce w tabeli) oraz w niedawno zakończonym sezonie 2019/20 (wicemistrzostwo rozgrywek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.